Проти світла

40х53 см. - друк, 60х73 см. - з оформленням. Колекційна фотографія. Лімітований наклад (10). Авторський підпис. Архівний пігментний друк на папері музейного класу. Оформлення: паспорту, скло, дерев'яна рама. 2020.

«Фотопроєкт «Проти світла» – спостереження в часі. Давно розпочавшись воно продовжується по сей день. Рослини на підвіконні – тема, яка завжди перед очима, тут усе без змін, на перший погляд, але в цьому «без змін» безмежна різність, якщо цим живеш, звичайно. І це не лише та очевидна різниця, залежна від пори року, зміни освітлення, день, ніч, складки на фіранках, але і залежність від твого особистого настрою, душевного стану, обставин не залежних від тебе…»

Цей текст був написаний під час роботи над проектом і здавалось проект буде безкінечним. Кожен мій ранок починався з кави біля улюблених рослин, спогляданням за ними. Все змінило повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Мені довелось залишити своє помешкання, коли почали бомбити моє місто. Без мене всі квіти загинули і тепер існують тільки на фотографіях проекту «Проти світла».

ukUkrainian